Müzik

Müzik

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı sürdürülen müzik kurslarımızda enstruman eğitimi alan öğrenciler ayrıca solfej dersleri, koro çalışmaları, ritim çalışmaları ile desteklenirler.

Amacımız müzikalitesi güçlü, yaratıcı bireyler yetiştirmektir. Öğrencilerimiz diledikleri zaman kursumuzda pratik yapabilir, profesyonel öğretmenlerimizden yardım alabilirler. Kurs programını bitiren öğrenciler sertifika almaya hak kazanırlar. Bu sertifika ile öğretmenlik yapabilir, müzik okulları açabilirler.

Dersler

Keman eğitimi sırasında bir çok farklı öğeyi bir araya getirmeyi kendilerine beceri edinecek olan çocuklar bu şekilde dünyaya bir sanatçının gözünden bakmayı öğreneceklerdir.

El ve göz koordinasyonunu geliştirir. Piyano öğrenimi beynin iki lobunu birden çalıştırmayı sağlar.

Ritim duygusunu geliştirerek diğer enstrümanları çalmayı kolaylaştıran gitar, çocuklarınızı sosyalleşme yönünden olumlu etkiler.

Bir müzik parçasını nota adlarını söyleyerek seslendirme işidir. Müziğe yeni başlayanlar için solfejin büyük önemi vardır ve müzik eğitiminin başlıca derslerinden biridir.

Yan Flüt’ün dinlendirici sesini bilmeyen yoktur. Bu sesi sizin el ve nefes koordinasyonunuz ile çıktığını düşünün. Hayalinizi gerçekleştirin…

Klarnet çalmaya başlamanın, klarnet öğrenmenin bir yaşı yoktur. Her yaşa göre eğitimlerimiz ile klarnet öğrenmek sadece istemenize bağlı.

Bateride çocukların ritmik yeteneklerini ve yaratıcılıklarını geliştirebilmeleri açısından ritmi algılamayı ve dinlemeyi öğrenmeleri amaç edinilir.

Çocuklar için Bateri eğitimi aynı zamanda çocuklarda beyin gelişimi açısından da önemlidir, çünkü bateri çalarken elleri ve ayakları ayrı ayrı düşünmek ve farklı kombinasyonlarda kullanmak gerekir.

Bu çalışmalar sonucunda çocuğun zamanlama duygusu gelişmekte, duyulan müziğin ve ritmin beyin, kulak ve ellerle koordinasyonunun sağlanması, çocuğun konsantrasyon süresinin artması, hafızasının gelişmesi, dinlemeyi ve duymayı öğrenmesi gibi çocuk üzerinde çok önemli gelişimler gözlemlenmektedir.

Bateri öğrenmenin yaşı yoktur. Sizleri de bekliyoruz…