HAKKIMIZDA

KURUCUMUZ

Mimar Sinan Üniversitesi Bale Anasanat Dalı Modern Dans Sanat Dalı mezunu kurucumuz Çağdan Büyük, bale ve modern dans eğitimlerinin yanı sıra, çocuk oyunları, müzikalleri yazarak, müziklerini besteleyerek; sanat yönetmeni olarak da çalışmalarını sürdürmektedir.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI SERTİFİKASI

Özel Öykü Sanat Merkezi 2001 yılında Edirne’de Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bale Anasanat Dalı & Modern Dans Sanat Dalı mezunu Çağdan Büyük tarafından Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak kuruldu.Kurumlarımız, Milli Eğitim Bakanlığı standartlarına uygun olarak eğitim vermektedir.

BALE EĞİTİMİNDE MİMAR SİNAN ÜNİVERSİTESİ DEVLET KONSERVATUVARI SAGEP SERTİFİKASI
MÜZİK EĞİTİMİNDE ABRSM SERTİFİKASI

Tüm derslerimiz dalında uzman öğretmenler tarafından verilmektedir ve kurumumuz İngiltere Kraliyet Müzik Okulları Birleşik Kurulu (ABRSM) ve Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı “Sagep”sınav merkezidir.

ÖYKÜ SANAT MERKEZİ PEDAGOJİK BİR OKULDUR.

OKULUMUZ ÖĞRENCİ ODAKLIDIR. HER ÖĞRENCİNİN BU SANAT DALINDAN EDİNECEĞİ KAZANIMLAR FARKLI OLABİLİR. KAYIT SIRASINDA BOY, KİLO, VÜCUT ORANLARI GİBİ KRİTERLER DEĞİL, ÖĞRENCİNİN BU SANAT DALINA İLGİ DUYMASI ÖNEMSENİR.

MÜZİK KURSLARINA KAYITTA MUTLAKA BİR DENEME DERSİ YAPILIR. ÖĞRENCİ ÇALMAK İSTEDİĞİ ENSTRUMAN YERİNE BAŞKA BİR ENSTRUMANI ÇALMAYA DAHA UYGUN OLABİLİR. DENEME DERSİNDE VELİ BU KONUDA BİLGİLENDİRİLİR.

OKULUMUZA DEVAM EDEN ÖĞRENCİLERİN İLERLEMELERİ, DEVAM ETTİKLERİ BRANŞA NE KADAR İLGİ DUYDUKLARI VE YETENEKLERİ ÖĞRETMENLERİMİZ TARAFINDAN TAKİP EDİLİR VE ÖĞRENCİNİN DURUMUNA GÖRE KONSERVATUVAR KRİTERLERİNE UYGUN ÖĞRENCİLERİN VELİLERİNE ÖZEL BİLGİ VERİLİR.

OKULUMUZ GÖSTERİ VE KONSERLERİ ÖĞRENCİ ODAKLIDIR. ÖĞRENCİNİN GÖSTERİ VE KONSERLERDEN KEYİF ALMASI, ÖZGÜVENİNİ GELİŞTİRMESİ VE MOTİVASYON SAĞLAMASI HEDEFLENİR.

OKULUMUZ EDİRNE’DE 19 YILDIR EĞİTİM VERDİĞİ İÇİN TÜM SERTİFİKA PROGRAMLARI AÇILMIŞTIR, OKULUMUZDAN YURT DIŞI VE YURT İÇİ EK SERTİFİKALAR DA ALABİLİRSİNİZ. FARKLI SINAV PROGRAMLARINA KATILIM ZORUNLU DEĞİLDİR.